Geriatric clinic

Troskliwa opieka osób w podeszłym wieku

Geriatria to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób u osób starszych. Łączy wiedzę z kilku innych specjalizacji i leczy wiele różnych chorób jednocześnie, które są typowe dla osób w podeszłym wieku. Serdecznie zapraszamy do naszej poradni geriatrycznej mieszczącej się w Katowicach, w której otoczymy Państwa szczególną troską i zrozumieniem!

Lekarz geriatra, który pomoże Państwu w spokojnym, zdrowym życiu

Wiemy, jak bardzo cenią sobie Państwo zadowolenie z wizyty u lekarza. Pragniemy, by po wyjściu z naszego gabinetu byli Państwo usatysfakcjonowani i uśmiechnięci – możemy to zapewnić dzięki kilku prostym, ale jak ważnym zasadom.

  • zadbaliśmy o to, by każdy nasz lekarz posiadał wiedzę z wielu dziedzin wchodzących w skład geriatrii. Współpracujemy ze świetnymi specjalistami i cieszymy się, że możemy świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie.
  • zdajemy sobie sprawę, że często sama myśl o wizycie u lekarza może wywoływać stres w pacjentach. Chcemy go wyeliminować, dlatego mogą u nas Państwo liczyć na życzliwe podejście, wyrozumiałość i cierpliwość.
  • empatyczny personel to za mało – postawiliśmy jeszcze na przytulne gabinety i poczekalnie, aby jak najbardziej umilić Państwu czas spędzony w naszej przychodni.
  • jesteśmy prywatną przychodnią geriatryczną – szanujemy Państwa czas i podchodzimy indywidualnie do każdego problemu. Bez pośpiechu i w pełnym skupieniu wysłuchamy, zbadamy, zdiagnozujemy i obierzemy właściwy kierunek leczenia.
  • w swojej pracy wykorzystujemy nowoczesne urządzenia do diagnostyki i leczenia schorzeń z wielu dziedzin geriatrii, m.in. neurologii, medycyny rodzinnej, psychiatrii, kardiologii, okulistyki czy rehabilitacji.

Wielozadaniowa poradnia geriatryczna z Katowic

Chodzenie od lekarza do lekarza, zwłaszcza w podeszłym wieku, jest bardzo uciążliwe. Aby zaoszczędzić Państwa czas i energię, przygotowaliśmy wiele różnorodnych usług zdrowotnych z wielu dziedzin medycyny. Tym sposobem mogą Państwo znaleźć rozwiązania wielu problemów w jednym miejscu.

Każdy nasz lekarz geriatra świadczy usługi wchodzące w skład:

  • pełnej diagnostyki geriatrycznej (sprawność ruchowa i samodzielne funkcjonowanie na co dzień, ryzyko upadków, sposób odżywiania – dieta, stan psychiczny – ryzyko otępienia, stan kruchości),
  • diagnostyki i leczenia problemów zdrowotnych typowych dla osób starszych, m.in. nietrzymanie moczu, zaburzenia równowagi, nadciśnienie tętnicze),
  • diagnostyki i leczenia poważnych chorób typowych dla osób starszych, m.in. cukrzyca typu II, osteoporoza, zwyrodnienia stawów, miażdżyca, hipercholesterolemia, choroby Alzheimera i Parkinsona,
  • koordynacji farmakoterapii.

W podeszłym wieku należy zachować szczególną dbałość o zdrowie i samopoczucie. Doskonale to rozumiemy, dlatego zapraszamy Państwa do naszej poradni! Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia się na wizytę. Znajdujemy się w dzielnicy Piotrowice-Ochojec z łatwym dojazdem z każdej części Katowic.