Kwas hialuronowy

Naturalne dobro dla Twojej skóry

To normalne, że z wiekiem Twoja skóra staje się bardziej wiotczała, mniej sprężysta i elastyczna, a na Twarzy możesz zauważyć zwiększoną liczbę zmarszczek. Nie musisz się jednak na to godzić! Mamy na to sprawdzony sposób – kwas hialuronowy. Zapraszamy do naszego gabinetu w Katowicach!

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący u większości organizmów żywych. W organizmie ludzkim pełni funkcję adsorbcji wody oraz zapewnia skórze sprężystość i redukcję zmarszczek. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego znajdują zastosowanie w przypadkach takich jak redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy czy modelacja ust. Ponadto kwas hialuronowy odpowiada za nawilżanie skóry oraz pomaga zaktywizować bieg procesów regeneracyjnych, przez co poprawia jej ogólny stan i wygląd.

Dlaczego warto postawić na zabieg z kwasem hialuronowym w Estelime?

  • zabieg przeprowadzamy szybko i sprawnie (30-60 minut), nie tracąc przy tym jednak na jego dokładności. Jest praktycznie bezbolesny, a po jego zakończeniu nie musisz brać urlopu w pracy w celach rekonwalescencji – od razu wracasz do swojego codziennego trybu życia,
  • kwas hialuronowy wstrzykujemy tylko w wybrane, strategiczne miejsca i tylko tam on oddziaływuje. Nie musisz się więc martwić, że nagle nie poznasz siebie samego w lustrze,
  • pierwsze efekty po zabiegu są natychmiastowe – różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Końcowymi rezultatami będziesz cieszyć się już po około 2-3 tygodniach,
  • zabieg jest trwały – efekt utrzymuje się nawet do 1,5 roku! Jego efektem jest poprawa owalu twarzy i napięcia skóry, a także gładsza i wymodelowana cera. Dla jeszcze lepszego efektu polecamy stosować kwas hialuronowy regularnie.

Czy kwas hialuronowy to rozwiązanie dla mnie?

Oczywiście, jeżeli chcesz cieszyć się piękną, gładką, młodą skórą na dłużej niż przewidziała to natura. Istnieją jednak medyczne przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego, takie jak uczulenie na niego, problemy z cerą – stany zapalne, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, a także ciąża i karmienie piersią.

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Najpierw przeprowadzamy z Tobą szczegółowy wywiad, po którym będziemy w stanie dokładnie opracować indywidualny przebieg zabiegu. Następnie, w wybrane wcześniej miejsca, za pomocą igły podajemy preparat z kwasem hialuronowym. Wszystko przebiega szybko, sprawnie i bez bólu – w miejscach aplikacji możesz poczuć jedynie lekki dyskomfort i „rozpieranie”. Z tego względu osobom o bardzo niskim progu bólu zwykle nakładamy lekki, znieczulający krem w miejsce wstrzykiwania.

Profesjonalizm i empatia w klinice Estelime w Katowicach Piotrowicach-Ochojcu

Nasi fachowi specjaliści zadbają o to, by Twoja skóra dalej mogła zachwycać świeżością i młodym wyglądem. Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością wysłuchamy Twoich potrzeb z tym związanych. Znajdujemy się w dzielnicy Piotrowice-Ochojec o łatwym dojeździe z każdej części Katowic.