Chcesz poprawić sobie tu i ówdzie, ale stresujesz się operacją plastyczną?

Nie martw się: wystarczy się do niej odpowiednio przygotować, a zdenerwowanie odejdzie w zapomnienie. W jaki sposób? Podpowiadamy!

1. Zrób badania potwierdzające ogólny dobry stan zdrowia. Są to m.in. morfologia krwi i rozmaz, OB lub CRP, glukoza, APTT, INR, kreatynina, badanie ogólne moczu, RTG klatki piersiowej, EKG (po 40 roku życia), USG piersi i/lub mammografia (dotyczy operacji plastycznej piersi).
2. Na operację z wykorzystaniem narkozy przyjdź po 6 godzinach na czczo.
3. Przed przybyciem do kliniki weź długi prysznic i umyj włosy (ale nie smaruj ciała żadnymi balsamami czy olejkami). Poza tym dokładnie zmyj makijaż i wszelki lakier z paznokci. Musisz być w pełni naturalna.
4. Jeśli masz wątpliwości, zrób test ciążowy. Nie wolno bowiem poddawać się operacjom w trakcie ciąży.
5. Jeśli masz miesiączkę, przełóż termin operacji, ponieważ niewskazane jest wykonywanie zabiegu w trakcie okresu – zwłaszcza w przypadku operacji piersi.
6. Kolejnym powodem przełożenia operacji jest przeziębienie, dlatego staraj się nie dopuścić do powstania infekcji i dbać o siebie, ale…
7. …Przed zabiegiem musisz odstawić suplementy diety przynajmniej na miesiąc przed (mogą mieć negatywny wpływ na krzepnięcie krwi i na znieczulenie). Niewskazane są też leki zmniejszające i zwiększające krzepliwość krwi (odpowiednio: aspiryna i tabletki antykoncepcyjne).
8. Nie odstawiaj z kolei leków, które przyjmujesz z powodu chorób stałych (np. nadciśnienie czy problemy z tarczycą), chyba że Twój lekarz specjalista zadecyduje inaczej.
9. Zorganizuj sobie transport po operacji i osobę, która się Tobą zaopiekuje. Samej nie będziesz w stanie prowadzić auta, a nawet możesz mieć problemy z otwarciem zamka w drzwiach (zwykle to kwestia znieczulenia).
10. Po zabiegu w znieczuleniu ogólnym zostań w klinice jeszcze kilka godzin albo nawet na noc – w zależności od decyzji, jaką podejmie chirurg plastyk.

Zapraszamy do nas na bezpieczne operacje plastyczne do Katowic!