Wypełnienia kompozytowe

Wypełnij zęby…pięknem i zdrowiem!

Popularnie mówiąc „dziury” w zębach pojawiają się często i znienacka. Takie ubytki, jeżeli nie są rozległe, wystarczy zreparować za pomocą właściwie dobranego wypełnienia. Postaw na wypełnienia kompozytowe z Estelime i uśmiechaj się od ucha do ucha!

Co to jest wypełnienie kompozytowe?

Wypełnienia kompozytowe są najczęściej wykorzystywanym rodzajem wypełnień stosowanym do plombowania zębów. Są to wypełnienia tzw. światłoutwardzalne, a więc potocznie nazywane „białymi plombami”. Oznacza to również, że są przygotowywane w specjalnych tubkach, w których przybierają konsystencję zbliżoną do plasteliny. Po zaaplikowaniu pewnej ilości takiej plomby w ubytku, dentysta musi naświetlić ją specjalną lampą polimeryzacyjną, by wypełnienie stwardniało, a co za tym idzie – pełniło swoją funkcję.

Dlaczego warto postawić na wypełnienie kompozytowe w Estelime?

  • wybieramy najlepszy z możliwych kolorów (czyli najbardziej pasujący) plomby do Twojego zęba. Już nie musisz martwić się o jego estetykę!
  • zapomnij o czarnych plombach, które obniżają Twoją samoocenę i pewność siebie. Nasze białe, kompozytowe wypełnienia znów pozwolą Ci na szczery śmiech!
  • materiały kompozytowe mają też inne funkcje. Służą także m.in do zamknięcia diastemy (szpara między zębami przednimi) czy skorygowania nie tylko koloru, ale i kształtu zęba.
  • jesteśmy specjalistami i znamy się na swojej pracy. Każde z naszych wypełnień odtwarza punkt styczny między zębami, co pozwoli zapobiec gromadzeniu się resztek pokarmów i powierzchnią żującą, aby ułatwić rozcieranie pokarmów.
  • stawiamy na bezbolesne wypełnienia! Twój komfort i dobre samopoczucie są dla nas niezmiernie ważne.

Najprostszy sposób na ładne i mocne zęby

Mowa właśnie o wypełnieniu kompozytowym. Przyjdź do naszego gabinetu stomatologicznego w Katowicach i przekonaj się, na czym polega komfort życia! Mieścimy się w dzielnicy Piotrowice-Ochojec w łatwym dojazdem z każdej części miasta. Możesz również do nas zadzwonić lub napisać.