Zastanawiasz się, w co wyposażony jest profesjonalny gabinet stomatologiczny lub jako dentysta właśnie jesteś na etapie urządzania swojego?

Pamiętaj, że ów wyposażenie posłuży Ci przez co najmniej dekadę, dlatego jego wybór musi być starannie przemyślany. Oto nasze wskazówki dotyczące własnego gabinetu stomatologicznego.

Unit stomatologiczny

W przypadku wyboru unitu, czyli fotelu wraz z całym panelem niezbędnym do wykonywania każdej czynności dentystycznej, należy kierować się funkcjonalnością. Panel powinien być tak zbudowany, by można było go w miarę potrzeb wyposażać w nowe urządzenia. Cena dobrego unitu wraz z wyposażeniem może dobijać nawet do 50 tysięcy złotych.

Małe urządzenia (kątnice, wiertła, piaskarki itp.)

Czyli wszelkie niezbędne sprzęty, które spotkasz w unicie. Służą zarówno do wypełnień, jak i skalingu, fluoryzacji i innych zabiegów stomatologicznych. Łączna cena takiego wyposażenia to ok. 5-10 tysięcy złotych.

Autoklaw

Autoklaw stomatologiczny pozwala na dokładną sterylizację narzędzi potrzebnych do codziennej pracy lekarza stomatologa (np. igieł, wzierników czy końcówek w urządzeniach). Jego cena zamyka się w przedziale od 15 do 20 tysięcy złotych.

Dodatkowe sprzęty, takie jak mikroskop, negatoskop, aparat RTG, lampy ultradźwiękowe i bakteriobójcze itd.
Koszt każdego dodatkowego wyposażenia jest niezwykle zróżnicowany, ponieważ zależy od ilości, marki, miejsca zakupu itp. Standardowo jednak cena kompletnego dodatkowego wyposażenia wynosi ok. 50 tysięcy złotych.

Armatura – toaleta i umywalka

Pamiętaj, by ten rodzaj wyposażenia spełniał przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy – w przeciwnym razie możesz mieć problemy z sanepidem. Taki wydatek to koszt rzędu kilku tysięcy złotych.

Aby zminimalizować koszty, możesz postawić na używany sprzęt stomatologiczny. Jednak każdy szanujący się lekarz stomatolog wybierze nowe wyposażenie, by podkreślić ekskluzywność i wyjątkowość swojego gabinetu stomatologicznego. Tym samym będzie mieć większy komfort i satysfakcję ze swojej pracy, a pacjentowi zapewni wyższe standardy oferowanych usług.

Zapraszamy do nas do profesjonalnego lekarza stomatologa z Katowic!