Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy warto?

Wiele osób, które wahają się, czy powiększyć usta, obawia się uzyskania nienaturalnego efektu. Tymczasem profesjonalnie wykonany zabieg pozwala na natychmiastowe wymodelowanie kształtu warg bez zaburzania proporcji twarzy. Na pytanie, czy warto powiększyć usta kwasem hialuronowym, odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bezpieczne?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i w innych tkankach organizmu ludzkiego, rzadko bywa przyczyną alergii, a więc można stosować go bezpiecznie w większości przypadków.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym powinno zostać przeprowadzone przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, jak to się dzieje w Klinice Miracki w Katowicach. Bezpieczeństwo zabiegu zależy bowiem w dużej mierze od precyzji, dokładności i wiedzy na temat struktury i funkcjonowania skóry.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego poprzedzone są konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której specjalista poznaje oczekiwania pacjenta i przedstawia listę przeciwwskazań. Zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu daje pewność, że przebieg procedury będzie bezpieczny.

Po zabiegu należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Ust po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nie można ugniatać czy masować. Wargi na początku są nadmiernie opuchnięte i zaczerwienione. Mogą też pojawić się zasinienia i drobne strupki, które znikają po kilku dniach.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust wykonuje się po znieczuleniu warg specjalnym kremem lub po zastosowaniu znieczulenia stomatologicznego. Lekarz wstrzykuje preparat w odpowiednie miejsca przy pomocy bardzo cienkiej igły lub kaniuli. 

W zależności od zamierzonych efektów stosuje się różne techniki wstrzykiwania kwasu hialuronowego: liniowe, metodą rosyjską (poprzez liczne wkłucia), na płasko (bez efektu zbyt dużego uwypuklenia). Podczas jednego zabiegu można zastosować różne techniki. Kwas hialuronowy ma postać bardzo plastyczną dlatego lekarz zaraz po jego wprowadzeniu wykonuje delikatny masaż, aby równomiernie rozprowadzić kwas hialuronowy.

Czy warto zdecydować się na wypełnianie ust kwasem hialuronowym?

Profesjonalnie wykonany zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym sprawia, że wargi stają się większe, ale nadal prezentują się naturalnie. Lekarz dopasowuje nowy kształt ust do anatomii twarzy. Naturalne proporcje między górną i dolną wargą zostają zachowane.

Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie wymaga szczególnej rekonwalescencji. Od razu można wrócić do swoich aktywności i obowiązków. Na efekty nie trzeba długo czekać. Już po kilku dniach, gdy ustąpi obrzęk i zaczerwienienie, można zaobserwować ostateczne rezultaty.

Wypełniacz sprawia, że wargi stają się nie tylko większe i pełniejsze, ale też bardziej nawilżone. Linia ust jest po zabiegu skorygowana – można uzyskać ich pożądany kształt, podnieść opadnięte kąciki ust, wypełnić ubytki tkankowe, np. w miejscu blizny. Kwas hialuronowy pomaga zniwelować asymetrię ust oraz zredukować zmarszczki znajdujące się w tej okolicy.

Zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest również to, że jego skutki są odwracalne. Jeśli Pacjent nie jest zadowolony z rezultatów zabiegu, można zastosować hialuronidazę – enzym, który rozkłada kwas hialuronowy.Zabiegi iniekcyjne z użyciem kwasu hialuronowego najlepiej jest powierzyć doświadczonym specjalistom. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat polecanych klinik medycyny estetycznej.

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Janek

Dodaj komentarz