Botox

Cera bez zmarszczek w dojrzałym wieku? To możliwe!

Ilekroć spojrzysz w lustro, złościsz się na zmarszczki występujące na Twojej twarzy lub szyi? To nieprawda, że musisz pogodzić się z upływającym czasem i nie możesz nic z tym zrobić. Możesz zatrzymać młodość na dłużej – a to za sprawą botoxu, który aplikujemy w naszym gabinecie w Katowicach.

Co to jest botox?

Botox, innymi słowy toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany to obecnie najczęściej stosowane i najskuteczniejsze rozwiązanie na zmarszczki. Jest to czysta proteina pochodzenia bakteryjnego używana przez lekarzy wielu specjalności od wielu lat. Działanie botoxu blokuje kontakt zakończeń nerwowo – mięśniowych, co tym samym powoduje rozkurczenie mięśni i wygładzenie zmarszczek. Znajduje zastosowanie w przypadkach takich jak redukcja zmarszczek (kurze łapki, bruzdy międzybrwiowe czy tzw. „zmarszczki śmiechu”), a nawet jako kuracja przeciw nadpotliwości.

Dlaczego warto postawić na zabieg z botoxem w Estelime?

  • zabieg przeprowadzamy sprawnie (w 30 minut), nie tracąc przy tym jego precyzji i profesjonalizmu.Metoda ta jest bezbolesna i umożliwia bezpośredni powrót do normalnego funkcjonowania, więc nie musisz np. brać urlopu w pracy w celach rekonwalescencji,
  • toksynę botulinową wstrzykujemy tylko w wybrane przez Ciebie miejsca i tylko tam ona oddziaływuje. Twoja twarz nie stanie się nagle twarzą kogoś innego,
  • pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, a ostatecznymi rezultatami będziesz cieszyć się już po tygodniu,
  • zabieg jest trwały – efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Po wchłonięciu preparatu zmarszczki nie pogłębiają się, a skóra jest wygładzona i elastyczna. Dla jeszcze lepszego efektu polecamy stosować botoks regularnie.

Czy botox to rozwiązanie dla mnie?

Oczywiście! Jeżeli chcesz pozbyć się zmarszczek w krótkim czasie, ten zabieg będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Istnieją jednak przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, takie jak ciąża, zażywanie antybiotyków i leków antykoagulacyjnych, grypa, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Na czym polega zabieg z użyciem botoxu?

Najpierw przeprowadzamy z Tobą szczegółowy wywiad, po którym opracowujemy przebieg zabiegu dopasowany indywidualnie do Twoich oczekiwań. Potem, w wybrane wcześniej miejsca, śródskórnie aplikujemy botox za pomocą cienkiej igły. Cała procedura jest szybka, prosta i praktycznie bezbolesna – w strategicznych miejscach możesz poczuć jedynie lekki dyskomfort. Z tego względu osobom o bardzo niskim progu bólu zwykle nakładamy lekki, znieczulający krem w miejsce wstrzykiwania. Aplikacja botoxu wlicza się do kategorii „zabiegów lunchowych”, ponieważ nie pozostawia praktycznie żadnych śladów.

Profesjonalny zabieg aplikacji botoxu w Katowicach Piotrowicach-Ochojcu

Możesz uśmiechać się szeroko bez obaw o zmarszczki. Możesz czuć się bardziej atrakcyjną i pewną siebie – z chęcią Ci w tym pomożemy! Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego – znajdujemy się w Katowicach Piotrowicach-Ochojcu z łatwym dojazdem z każdej części miasta.