Zabiegi profilaktyczne

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Z pewnością znasz te słowa. Wiec jednak, że to nie jest tylko bezużyteczny fragment przysięgi Hipokratesa, a mądra przestroga przed niepożądanymi chorobami. W naszym gabinecie stomatologicznym z Katowic doświadczysz zabiegów profilaktycznych, dzięki którym prawdopodobnie nie będziesz musiał pojawiać się z okropnym bólem zęba i wychodzić z nieprzyjemną diagnozą.

Jakie zabiegi profilaktyczne przeprowadzamy w Estelime?

  • skaling – to zabieg polegający na usunięciu płytki nazębnej i twardych złogów kamienia nad – i poddziąsłowego. Dzięki falom ultradźwiękowym wytwarzanym przez końcówkę pracującą następuje dokładne oczyszczenie zębów.
  • piaskowanie – za pomocą silnego prądu mieszaniny powietrza, wody i specjalnego stomatologicznego piasku usuwamy z zębów, miękki osad wraz z zewnątrzpochodnymi przebarwieniami. W zależności od rodzaju i stopnia twardości osadów dobrany zostaje odpowiedni rodzaj piasku.
  • fluoryzacja – profilaktyka fluorkowa polega na okładach z pianki fluorkowej umieszczonej na specjalnych łyżkach lub wcieraniu w zęby roztworów lakierów fluorkowych. Z preparatu w kontakcie z zębami następuje uwolnienie związków fluoru, które wnikają w szkliwo, czyniąc je bardziej odpornym na działanie kwasów produkowanych przez bakterie.
  • polerowanie – wykonywane jest zawsze po skalingu i piaskowaniu przy użyciu miękkiej szczoteczki, gumek i specjalnej pasty polerskiej o odpowiedniej ziarnistości. Ma na celu uzyskanie idealnej gładkości szkliwa, co utrudnia odkładanie się osadów w przyszłości.

Twoje korzyści z wyboru zabiegów profilaktycznych w Estelime:

  • mamy na uwadze przede wszystkim Twoje dobro, dlatego zapewniamy, że powyższe zabiegi przeprowadzamy w sposób bezbolesny.
  • zabiegi profilaktyczne pozwalają uniknąć w przyszłości poważniejszych problemów związanych z jamą ustną, np. regularny skaling pomaga zapobiegać parodontozie.
  • nasze zabiegi profilaktyczne nierzadko są wprowadzeniem do innych stomatologicznych czynności, np. piaskowanie wskazane jest także przed doborem koloru wypełnień kompozytowych, prac protetycznych oraz wybielaniem.

Nie czekaj na alarm!

Postaw na profilaktykę i ciesz się zdrowiem swoich zębów przez cały czas! Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego – znajdujemy się w dzielnicy Piotrowice-Ochojec z łatwym dojazdem z każdej części Katowic.